Eskişehir Lokantacılar odası Bşk. Bahar Bilen Baksan Mesleki Egitim merkezinde mesleki eğitim seferberliğinin Aşçılık Belgesi uygulama sınavlarına katılarak mesleğimize gönül vermiş tüm meslektaşlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ederek ustalık belgesi zorunluluğu hakkında bilgiler verdi.

Eskişehir Lokantacılar odası Bşk. Bahar Bilen Baksan Mesleki Egitim merkezinde mesleki eğitim seferberliğinin Aşçılık Belgesi uygulama sınavlarına katılarak mesleğimize gönül vermiş tüm meslektaşlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ederek ustalık belgesi zorunluluğu hakkında bilgiler verdi.LOKANTALAR’DA USTALIK BELGESİ ARTIK ZORUNLU !..

Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kanun kapsamında Ticaret odası üyesi’de olsa artık ustalık belgesi zorunlu oldu.

İçişleri Bakanlığı, 2005 yılında yürürlüğe giren ’İş yeri, açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin 10’uncu maddesinde bulunan TİCARET odaların’a kayıtlı olanlardan ustalık belgesi istenmez’ kısmını kaldırdı.

Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu Denetim Kurulu üyesi, Bahar Bilen Federasyon genel başkanımız @baskanaykutyenice başkanlığında yönetim kurulumuz olarak bu yanlış uygulamanın düzeltilmesi konusunda Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğümüzün de desteği ile İçişleri Bakanlığımız nezdinde haksız rekabete artık son verildi.

Yeni uyum yasaları ile mesleki yeterlilik #ustalık#belgesiz hiç bir esnafımızı bırakmayacağız dedik ve sözümüzü tuttuk.

#BizBÜYÜKBirAİLEYİZ

#türkiyelokantacılarfederasyonu

#eskişehirlokantacılarodası
Bşk.Bahar Bilen

http://www.eskisehirlokantacilarodasi.com/

 —Baksan Mesleki Eğitim Merkezi‘de

65100700_453340928557756_7462712320561512448_n

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>