KALFALIK VE USTALIK BELGESİ MÜRACAATLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR…ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!!!!

 

Kurs ve Sınavlı “TESK” Kalfalık-Ustalık Belgesi  İçin istenilen belgeler…

Kebapçılık-köftecilik-Dönercilik-Pidecilik- Lahmacunculuk-Aperatif yiyecek maddeleri imalatı (tantuni, ciğer, kokoreç, midye, gözleme,katmer,dürüm sıkma,çiğ köfte vb) simitçilik imalatı,çorbacılık işkembecilik, hamburger,tost,kumpir,pizza vb. mesleklerde KURSLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR…..

1-6 adet fotoğraf                                                                                

2-Öğrenim belgesi fotokopisi                                                              

3-Nüfus cüzdanı sureti                                                                                                                               

4-İkametgah                                                                                           

5-Sınavlı TESK Kalfalık –Ustalık başvuru formu                                  

 (Odadan temin edilecek)

6-S.G.K Meslek kodu hizmet dökümü-hizmet kodu

7-Kalfalık için 2 Yıl Ustalık için 5 yıl çalıştığını belgelemek

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN,Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar BİLEN’in başlattığı mesleki eğitim seferberliğine M.E.B ve T.E.S.K protokolünce sınavla KALFALIK ve USTALIK BELGESİ kurslarına tam destek verdiklerini belirtti. Eskişehir’de hizmet sektöründe çalışan esnafımızın Bakanlığın 3308 sayılı mesleki eğitim kanunu kapsamı dışında kalan meslek dalları için resmi gazetede ilan olunan çıraklık eğitimi uygulaması yapılmayan meslek dallarındaeğitimli lokantacı ve gıda satışı yapan işyerlerinin olmasının şehrimiz ve ülkemiz adına çok büyük bir katma değer olduğunu her şeyin insan sağlığı için olduğunu belirterek eğitimin olduğu her alanda tüm gücümüzle ve ekibimizle destek vereceklerini belitti. Başkan Bilen İl Milli Eğitim Müdürü Nemci Özen’e verdiği destekten dolayı mutlu olduklarını ve İl Milli Eğitim ile el ele vererek bu seferberliğin Türkiye ye örnek olmasını temenni ettiklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>